#6 Je člověk dobrý nebo špatný?

Mluvili jsme o příběhu Adama a Evy. Trochu jinak než je zvykem.
Podle mě, není příběh Adama a Evy příběhem o tom, že před 8698 lety v 15:32 Bůh čmajznul Adamovi žebro a tak vznikla Eva.

Je to příběh o tom, že člověk je prostě Boží. Jenomže protože Bůh nechtěl, abychom byli nějací naprogramovaní roboti, tak nám dal  svobodnou vůli. To abychom se sami rozhodovali, jestli budeme konat dobro, nebo zlo. No a výsledek? Svět není vždycky tak úplně hezký místo a můžeme si za to většinou sami. Hádáme se, pomlouváme, lžeme, jsme lhostejní a mraky dalších věcí…….

 

A přidám příklad dvou slavných fotografií, které jsou v mnohém stejné, ale v jedné věci úplně jiné.

Fotograf první fotky zachytil hlady umírající holčičku a supa. Údajně si 10 minut připravoval aparát, aby našel správný úhel, po té odešel. Holčička umřela. Fotograf se zachoval jako další sup, který na fotce není vidět.

Zatímco fotogram druhé fotky (Nick Ut) vzal popálenou holčičku uprostřed do nemocnice, kde měla 17 operací a dnes je z holčičky postarší paní, která pomáhá dětem zasaženým válkou.

Obě fotky vyhrály řadu ocenění, obě zachycují oběti války, přesto jsou úplně jiné. To jestli svět bude lepším místem záleží na Tobě.

 

Pája 10/2018